• 0
  • سبدخرید
   ×
   0 کالا
 • سلام به فومیران بپیوندید
  ورود | ثبت نام

امروز: یکشنبه ، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
 • فارسی
 • English
 • русский
 • Türk
 • العربیه

 

کاتالوگ محصولات

ویکی فوم

دسته بندی اخبار

آرشیو اخبار

مطالب مرتبط

انواع فوم چیست؟

1-فوم پلی یورتان :

پلي یورتان يك پليمر ترموست Thermoset ميباشد كه از تركيب متيلن دي ايزوسانات با پلي اول ها و برخي  افزودني هاي شيميایی ديگر پديد مي آيد.

با انتخاب اين افزودني ها و تغيير شرايط شيميايي و فيزيكي فرايند واكنش، مي توان خواص  گوناگوني را براي كاربردهای متنوعي به وجود آورد. همين ويژگي پلی اورتان باعث گسترش كاربرد آن  در بخشهای مختلف زندگی  شده است. اين پليمر به دليل hygienic بودن به فرم الستومر در ساخت روكش های مخازن، نقاله ها و بسته بندي در صنايع غذايي و دارويی، ساخت دستكش ها، پوشش ها و ساير تجهيزات جراحی و اتاق عمل، قلب و ساير اعضای مصنوعی و... كاربردهاي فراواني دارد. همچنين  شكل اسفنجی آن در توليد مبلمان ، تخت خواب، موكت و كفپوش و ... به صورت گسترده استفاده مي شود. در صنايع اتومبيل نيز از فوم نرم (flexible foam) و فوم اينگرال (Integral skin foam) در ساخت قطعات تريم داخلي خودرو نظير صندلي ها، قربيلك فرمان، دستگيره ها و ... و به صورت structural foam در ساخت قطعاتی نظير سپر خودرو استفاده مي شود. امروزه رنگها و پوششهای ضد خوردگی پلی اورتان نيز با توجه به عمر و دوام بسيار بالای آنها گسترش بسياری يافته اند.

فوم پلی یورتان

 

2-فوم پلی اتیلن:

فوم پلی اتیلن ترکیبی است از پلی اتیلن فشرده و حباب های ریز هوا که به دلیل داشتن خاصیت تراکم سلول بهترین ایزولاسیون و عالی ترین عایق برودت، حرارت، رطوبت و صدا می باشد. فوم در دمای 35- تا 90+ درجه سانتیگراد قابل استفاده بوده و در مقابل عوامل مخرب شیمیایی و فرساینده محیطی مقاوم بوده و ضد رطوبت می باشد و از نفوذ آب جلوگیری می نماید. ورق های فوم پلی اتیلن ،به عنوان عایق حرارتی ، صوتی ورطوبتی در دیواره، سقف وکف ساختمان ها به منظور ممانعت از انتقال صدا ورطوبت از طبقات و یا واحدها به یکدیگر استفاده می شود.     

امروزه این محصول به دلیل راندمان بالای ایزولاسیون، کیفیت ودوام بالا، خاصیت ضدآب بودن، مقاومت شیمیایی بالا، قیمت مناسب، سهولت نصب، سهولت حمل ونقل وعدم آلوده سازی محیط زیست جایگزین سایر عایق های رایج گردیده است.                                                   

پلی فوم علاوه برعایق نمودن ساختمان دربرابر اتلاف انرژی، یک عایق صوتی و پوششی مناسب برای قسمت های مختلف بنا می باشد.                

این محصول به صورت متالیز شده همراه باروکشی از آلومینیوم ویاسایر فلزات، به منظور پوشش نماها ویا سقف سوله ها، بسیار مناسب ومقرون به صرفه می باشد.

فوم پلی اتیلن

 

3-فوم پلی استایرن(یونولیت) :

یونولیت یا پلاستوفوم ماده ای سفید رنگ و عایق رطوبت و صدا  است که اولین بار توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برای ساخت پل های شناور روی آب ساخته شد. فوم پلی استایرن یکی از فراورده های صنایع پتروشیمی بوده و شکل ظاهری آن از بلور های ریز تشکیل شده است که در مجاورت فشار و بخار منبسط می گردد.  

بلوك هاي يونوليتی «پلی استايرن» مدتي است كه براي ساختمان سازی در کشور و در آپارتمان هاي بلند به دليل سبكی و كم هزينه بودن مورد استقبال انبوه سازان قرار گرفته است.
اين بلوك ها در دو نوع «قابل اشتعال» و «غير قابل اشتعال» در بازار عرضه می شوند. وزن هر قطعه بلوك سيماني كه در ساختمان سازي به كار مي رود، ۱۵ كيلوگرم است، در حالي كه وزن بلوك هاي يونوليتی بسيار ناچيز است و تا اندازه بسيار زيادي موجب پايين آوردن وزن ساختمان مي شود. با وجود پوشش نسوزی كه زير و روی اين بلوك را محصور كرده است، در صورت آتش سوزی در ساختمان، اين بلوك ها تنها تا ۲۰ دقيقه تاب مقاومت در برابر حرارت را دارند. ايمنی اماكن مسكونی در برابر حريق و حادثه از جمله مواردی است كه بايد از نظر ايمني شهری مورد توجه قرار گيرد. در ايمنی يك ساختمان موارد زيادی نقش دارد كه مي توان به مصالح به كار رفته در آن به عنوان يكي از مهم ترين موارد اشاره كرد.
بلوك های «پلي استايرن» به دليل سبكی وزن خود، وزن نهايي ساختمان را كم مي كنند، به همين دليل در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گيرند. بلوك هاي مذكور نقش باروری ندارند و به همين دليل در برابر زلزله ايمن هستند. اما اين بلوك ها، در برابر آتش به راحتی حجم خود را از دست مي دهند و تنها اشكال اين بلوك ها، كمي مقاومت در برابر حرارت و شعله وری آنها است.

فوم پلی استایرن

 

 
تعداد بازدید : 26795
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0

نظرات کاربراننظرات کاربران

* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
تگها : انواع فوم , فوم
logo-samandehi